ЦЕНТР ПЛАСТИЧНОЇ ХІРУРГІЇ

ЦЕНТР ПЛАСТИЧЕСКОЙ
ХИРУРГИИ

Реконструкція грудей

Гарні груди – мрія кожної жінки.

Груди відіграють величезну роль у житті жінки практично будь-якого віку. І коли внаслідок перенесеної хвороби жінка її втрачає, це неминуче веде до погіршення якості життя та психологічного дискомфорту. Сучасна медицина дозволяє жінкам, які перенесли онкологічне захворювання, не тільки повернутися до нормального, повноцінного життя, але й знову відчути свою жіночність і привабливість.

Реконструкція молочної залози відновлює зовнішній вигляд втрачених грудей та значно підвищує самооцінку жінки та впевненість у собі.

Реконструкція грудей у ​​Дніпрі

Які існують варіанти відновлення грудей?

У Центрі пластичної хірургії ми проводимо пластичні операції з реконструкції грудей як із використанням штучних імплантів, так і з використанням тканин самої пацієнтки. У деяких випадках може бути рекомендована реконструкція із застосуванням комбінації обох методик.

Найчастіше застосовуються 2 методи – метод розтягування (з використанням імплантату) та клаптевий метод (з використанням власних тканин пацієнтки).

Метод експансії (розтягування) тканин є відстроченим методом реконструкції грудей. Після мастектомії, під шкіру та грудний м’яз встановлюється розширюючий балон (експандер). Через крихітний клапанний механізм, розташований підшкірно, періодично вводиться фізіологічний розчин, який поступово протягом кількох тижнів чи місяців заповнює балон. Балон розтягує шкіру над областю грудей, створюючи “кишеню” для імплантату.
Після того, як шкіра достатньо розтягнулася, експандер видаляється і на його місце встановлюється імплантат. Деякі спеціально розроблені експандери можуть залишатися на місці як кінцевий імплантат. Ще одна процедура проводиться з метою реконструкції соска та ареоли. У деяких випадках попереднє розтягування тканин для встановлення імплантату не потрібне. І таким жінкам пропонується встановлення імплантату як перший етап реконструкції.

Лоскутева реконструкція є альтернативою імплантату, і на даний момент вважається найприроднішим методом відновлення грудей, оскільки втрачені груди відновлюються за рахунок власних натуральних тканин, які схожі за структурою з тканинами грудей і дуже добре приживаються. Тканини для клаптевої пластики беруть з інших частин тіла, наприклад спини, живота або сідниць (клапті найширшого м’яза спини, DIEP і TRAM клапті). При одному типі клаптевої пластики тканини залишаються пов’язаними зі своїм первинним джерелом кровопостачання. Так клапоть зі спини, що складається зі шкіри, жиру та м’язу, тунелюється під шкірою в ділянку грудей, створюючи покрив для імплантату, або в деяких випадках, створюючи основний обсяг молочної залози. Інша клаптева техніка використовує тканини, що виділяються хірургічним шляхом, а потім переміщуються в область грудей за допомогою приєднання кровоносних судин до нового джерела кровопостачання. Цю процедуру в нашому центрі пластичної хірургії виконують фахівці, які володіють методами мікрохірургії. Лоскутева реконструкція є більш складною методикою, ніж розтягування шкіри. Шви залишаються як на донорській області, так і в області реконструйованих грудей, а відновлення займе більше часу, ніж у випадку з імплантатом. Тим не менш, власна тканина дозволяє отримати більш природні результати і не турбуватися про подальші можливі проблеми з імплантатами.

Також варто пам’ятати, що будь-яка реконструкція грудей включає низку процедур і займає деякий час. Найскладнішим етапом, зазвичай, є початкова реконструкція. Для відновлення соска, ареоли та корекції контурів нових грудей до наближеного розміру та форми природних грудей можуть знадобитися додаткові операції.

Який саме варіант реконструкції підходить вам?

Який саме варіант реконструкції – за допомогою імплантату або використанням власних тканин – ви можете з’ясувати на консультації в нашому Центрі пластичної хірургії.

Як проводиться реконструкція грудей після мастектомії?

Існуючі варіанти реконструктивних операцій після раку молочної залози показано на відео:

Показання та протипоказання для операції реконструкції грудей імплантами

Показання та протипоказання для реконструкції та відновлення грудей власними тканинами

З чого розпочати операцію з реконструкції грудей?

Запишіться на консультацію до фахівця.

На першій консультації ви познайомитеся з лікарем і розповісте про свою проблему.

Ви отримаєте максимально детальну інформацію про можливі варіанти її вирішення за допомогою сучасних методик пластичної хірургії, якими володіють наші хірурги.

Після цього ви з лікарем приймаєте рішення та складаєте докладний план дій.

Пластичний хірург Павло Бадюл.

Етапи операції реконструкції грудей:

Підготовка

У процесі підготовки до операції (не більше ніж за 2 тижні) необхідно здати призначені лікарем аналізи та передопераційні дослідження:

  • Загальний аналіз крові з тромбоцитами та тривалістю кровотечі
  • Біохімічний аналіз крові (печінкові проби, сечовини, цукор, загальний білок, креатинін)
  • Загальний аналіз сечі
  • Коагулограма (протромбіновий індекс, МНО, АЧТБ)
  • Проба на ВІЛ та гепатити В,С
  • Реакція Вассермана
  • Група крові, резус фактор
  • Флюорографія
  • Електрокардіограма
  • Комп’ютерна томографія органів грудної порожнини
  • Комп’ютерна томографія з ангіографією грудної та черевної порожнини (при плануванні
    реконструкції власними тканинами)
  • Консультація та дозвіл на проведення реконструкції хірурга онколога.

Потім ви приходите до клініки, підписуєте інформаційну згоду на проведення операції та наркозу, оплачуєте операцію. Перед операцією лікар робить фото для порівняння результатів.

Перед операцією

  1. Повідомте лікаря, якщо напередодні операції відбулися будь-які зміни у стані здоров’я (нежить, гнійничкові висипання та ін.).
  2. Не їжте та не пийте протягом 8 годин до операції
  3. Залишіть коштовності вдома.
  4. Зніміть макіяж.
  5. Візьміть із собою лише предмети особистої гігієни.
  6. Після виписки зі стаціонару бажано, щоб Вас супроводжували.

Операція реконструкції за допомогою імпланту

  1. Операція виконується під загальним наркозом, з контролем глибини сну та рівнем знеболювання.
  2. Проводиться розріз, як правило, по рубцях після попередньої операції.
  3. Формується «кишеня» для встановлення імпланту або експандера.
  4. У сформовану порожнину встановлюється імплант або експандер (залежно від ситуації).
  5. Якщо відразу встановлюється імплант, то для підтримування імпланту вшивається підтримуючий «гамак» із синтетичної сітки або спеціального біологічного матеріалу (целюлярного дермального матриксу).
  6. Зашивається операційна рана.

Реабілітація

  1. Після операції пацієнтка зазвичай перебуває у стаціонарі під наглядом протягом 2 днів. Другого дня після операції проводяться лабораторні аналізи крові, виконується перев’язка, видаляються дренажі (якщо було встановлено) і після цього пацієнтка відпускається додому.
  2. Перші три дні перебування вдома пацієнтка телефонує і повідомляє про своє самопочуття лікаря. Через 7 днів після операції пацієнтка приходить на огляд до свого хірурга, знімаються пов’язки зі швів. Надалі пацієнтка надходить у плановому порядку на огляд через 2 тижні, через місяць, через 3 місяці, через 6 місяців, через рік.
  3. Протягом 6-8 тижнів пацієнтка має носити компресійний бюстгальтер. Протягом місяця варто утриматися від фізичних навантажень та обмежити фізичні навантаження у плечовому поясі протягом 2-3 місяців.
  4. У разі встановлення експандера виконується поступове його наповнення із проміжками 1-2 тижні. Після достатнього розтягування тканин для покриття імпланту, проводиться заміна експандера на постійний імплант. Зазвичай це відбувається за 3-4 місяці.

Операція реконструкції власними тканинами

  1. Операція виконується під загальним наркозом, з контролем глибини сну та рівнем знеболювання.
  2. На животі, нижче пупка формується шкірно-жировий клапоть, виділяються його судини.
  3. На грудях виділяються приймаючі (реципієнтні) кровоносні судини.
  4. Лоскут переноситься на груди і виконується мікрохірургічний етап, коли судини, що живлять клапоть з’єднуються з судинами на грудях.
  5. З клаптя формуються нові груди, і зашиваються операційні рани.
  6. На животі виконується закриття рани шляхом виконання абдомінопластики, у результаті, як бонус, жінка отримує рівний, красивий животик.

Реабілітація

  1. Після операції пацієнтка зазвичай перебуває у стаціонарі під наглядом протягом тижня. Перші дні виконується постійний моніторинг життєздатності клаптя.
  2. Другого дня після операції проводяться лабораторні аналізи крові, виконується перев’язка, на 3-4 день видаляються дренажі.
  3. Через 7 днів видаляються зовнішні шви (якщо є) та пацієнтка відпускається додому.Пацієнтка має спеціальний компресійний бюстгальтер.
  4. Надалі пацієнтка надходить у плановому порядку на огляд через 1 тиждень, через 2 тижні, місяць, через 3 місяці, через 6 місяців, через рік.
  5. Через 3-4 місяці можна виконувати симетризуючу операцію, формувати сосок.

Наші переваги при реконструкції грудей:

кваліфікація та досвід

система 3D моделювання Crysalix

обстеження та операція в одній з клінік на вибір клієнта

комфортний стаціонар

лікар з Вами до та після операції

адекватні ціни

Що таке 3D моделювання результату операції

Ви хотіли б побачити нову себе до операції?

Це можливо. Ласкаво просимо до нової ери консультацій у пластичній хірургії!

У Центрі пластичної хірургії ви ще до операції зможете побачити, як виглядатиме ваше нове тіло. Ваш лікар зробить 3 фотографії (ліворуч, спереду та праворуч) та завантажить їх у сучасну спеціалізовану програму Crysalix для 3D-моделювання. За кілька хвилин на екрані з’явиться точна 3D модель вашого тіла до і після пластики.

Жодних незручних обстежень. Просто, швидко та інтуїтивно зрозуміло. Абсолютно нешкідливо.

Реалістичне моделювання, яке враховує особливості вашого тіла. Необмежені можливості моделювання у 3D. Можливість точного підбору імплантатів, які відповідають бажаним результатам.

Відгуки пацієнтів

Василь Якович, 1935 року народження

Пересадка кожи на рваную рану Новые технологи делают чудеса. Быстрое заживление раны после перенесенной операции, несмотря на то, что у меня сахарный діабет. Спасибо заведующему отделением Слесаренко Сергею Владимировичу за ...
Читать далее

Шкут Раїса Леонідівна

Пластические операции по закрытию обширной раны спины Несмотря на объемную рану, 50% кожного покрова спины, операции по пересадке кожи прошли успешно. Доктора делают все возможное и невозможное для эффективного лечения ...
Читать далее

Тригуб Наталія Володимирівна

Ожог 3 степени После оказанной мне медпомощи в ожоговом отделении г. Днепропетровска, я поняла что настоящие медики есть!!! После операции не осталось даже шрама. Доктор Слесаренко Сергей Владимирович, вы настоящий ...
Читать далее

Старшинов Ігор Анатолійович

Пластика стоп обеих ног Было проведено пять операций различной степени тяжести. Благодаря медицинскому персоналу, их профессионализму и хорошему человеческому отношению, процесс заживления и адаптации прошел успешно, в чем я очень ...
Читать далее

Котлярова Олена Євгенівна

Выражаю свою огромную благодарность всему медперсоналу ожогового отделения за ваше благородное отношение к страданиям больных. Хочу выразить огромную благодарность за спасение моего сына. Мой сын попал в отделение в 2000 ...
Читать далее

Карпенко Оксана Анатоліївна

Наращивание кожи на трофические язвы Все прошло очень хорошо. Мы очень благодарны врачам, особенно заведующему Слесаренко Сергею Владимировичу и врачу Нор Надежде Николаевне. Они проделали большую работу, у них золотые ...
Читать далее

Дольник Микола

Операція з ксенопластики Потрапив до лікарні після двотижневого лікування двома опіку ноги. Під час лікування вдома я майже нічого не їв, мав складності з пересуванням, не спав, при заміні пов’язок ...
Читать далее

Гуришкін Денис Володимирович

Аутодермотрансплантация В ходе лечения в ожоговом отделении под руководством Слесаренко С.В. была проведена операция по пересадке кожи. Хочу отметить высокий профуровень хирурга Слесаренко С.В. и его ассистентов. Я считаю, что ...
Читать далее

Бігма Світлана Володимирівна

Микрохирургическая пересадка передне-бокового лоскута бедра для заживления раны головы. Хочу выразить глубокую благодарность замечательным докторам с большой буквы, Днепропетровской клинической больницы №2 – Слесаренко Сергею Владимировичку, пластическому хирургу Бадюлу Павлу ...
Читать далее

Струкова Віра Володимирівна 1957р. народження, м. Жовті Води

Поступила со сложнейшей травмой ноги Все было сделано на высочайшем уровне. Проведены сложные операции. В течение двух месяцев без внимания не остаешься. Коллектив замечательный, внимательный, отзывчивый. Особое внимание хочу обратить ...
Читать далее

Бур’ян Анатолій Володимирович, 31 рік

Бурьян Анатолий Владимирович Закрытие пролежневых ран Мне 31 год, я инвалид 1 группы, житель г. Вышгорода Киевской области. О профессионале с большой буквы, Слесаренко Сергее Владимировиче я узнал от своего ...
Читать далее

Черан М.І, 55 років

Находился на лечении в ожоговом отделении 2й днепропетровской горбольницы в течение более двух лет. Перенесенный мною целый ряд операций дает мне возможность сейчас двигаться, общаться с людьми, умеренно работать, да ...
Читать далее

Ми приймаємо пацієнтів із різних регіонів України

До нашого Центру пластичної хірургії звертаються за допомогою люди з різних куточків України і для естетичної корекції зовнішності, і для відновлення здоров’я. Це пацієнти з великих міст — Київ, Харків, Львів, Одеса, Запоріжжя та невеликих міст, таких як Новомосковськ, Павлоград, Кременчук, Мелітополь та багато інших. Ми використовуємо новітні технології, такі як 3D моделювання результатів операції, та високоякісне обладнання. Пластичні операції в нашому центрі проводять хірурги, які мають величезний досвід і володіють найсучаснішими методиками пластичної та реконструктивної хірургії.

Найпоширеніші питання щодо реконструкції грудей

На сьогодні у світі сформувалася концепція одномоментної реконструкції грудей. Тобто після виконання операції з видалення пухлини бригада онкологів змінюється бригадою пластичних хірургів, не виводячи пацієнтку з наркозу.

Якщо пацієнтці не виконувалася одномоментна реконструкція, то зазвичай вона виконується у відстроченому періоді після того, як пацієнтка повністю відновиться після перенесеної онкологічної операції і після того, як вона пройде призначену їй терапію. Тож немає чітких термінів проведення реконструкції.

Пересаджені власні тканини зазвичай приживаються дуже добре, через тиждень після зняття зовнішніх швів (якщо є), ми можемо відпускати пацієнтку додому. Пересаджені тканини, що отримують достатнє кровопостачання, починають своє «життя» на новому місці і через 2-3 місяці, коли повністю сходить набряк, набувають властивостей звичайної тканини грудей, як за щільністю і рухливістю при пальпації, так і за температурою.

Прокрутити вгору